Üst YönetimSinan Ak, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma yaşamına Evgin Yatırım Menkul Değerler’de yatırım uzmanı olarak başlamıştır. Ardından, ABD’deki Old Dominion University’de MBA yapmıştır. 2000-2002 yılları arasında Vestel Komünikasyon’da Finans Şefi, 2002-2006 yılları arasında ise Vestel Beyaz Eşya’da Finans Müdürü olarak çalışan Ak, 2006 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılmıştır. 2012 yılına kadar Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’de Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ak, Ocak 2012’de Genel Müdür olarak atanmıştır. Ak, 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin de içinde yer aldığı Zorlu Enerji Grubu’nda Sektör Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ak aynı zamanda, Zorlu Enerji ile Wren House Infrastructure LP (WH) ortaklığıyla kurulan ve elektrikli araç şarj operatörü hizmetleri sunan Electrip Global Limited şirketinin CEO’sudur.

Sinan Ak; Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye-İsrail İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı, Enerji İş Konseyi, Türkiye - Rusya İş Konseyi, Türkiye - Yunanistan, Türkiye -Amerika ve Türkiye - İngiltere İş Konseyleri’nin de üyesidir. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Yönetim Kurulu Üyesi ve E Mobilite Operatörleri Derneği (E-MOD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Sn. Ak, Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD), Türkiye Elektrik Sanayii Birliği (TESAB), Enerji Verimliliği Derneği (ENVER), Enerji Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) ve Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu (GÜNDER), Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED), Çatı Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ÇATIDER), Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (INTES), Jeotermal Enerji Derneği (JED), Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Derneği (DEK), UN Global Compact, Enerji Ticaret Derneği ve TOBB Enerji Meclisi ve TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu üyelikleri ile sektörel çalışmaları yakından takip etmekte, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) çalışmalarında da aktif olarak yer almaktadır.Elif Yener, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2004-2010 yılları arasında Denizbank’ta proje finansmanı alanında çalıştıktan sonra ABD’de Columbia Üniversitesi’nde MBA programına katılmış ve 2011 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Zorlu Holding’e katılan Yener, 2012 yılından itibaren görevine Strateji ve İş Geliştirme Müdürü olarak devam etmiştir. 2014 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılmasının ardından sırasıyla Mali İşler Grup Müdürü ve Mali İşler Direktörü̈ görevlerini üstlenen Elif Yener, 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren Mali İşler Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Yener, Entegre Raporlama Türkiye Ağı (ERTA) üyesi ve UN Global Compact bünyesindeki CFO Koalisyonu tarafından yayımlanan Entegre SKA Yatırımları ve Finansman için CFO İlkeleri imzacısıdır.Sayın Ali Kındap, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına Gama Endüstri’de başlamış olup daha sonra Güriş Mühendislik ve İnşaat AŞ’de enerji ve altyapı projelerinde görev almıştır. 2008 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılan ve 2011-2016 yılları arasında Termik Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Kındap, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.


Ali Kındap, Jeotermal Enerji Derneği’nde (JED) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Kojenerasyon Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Sn. Kındap, aynı zamanda Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB), Biyoenerji Derneği (BİYODER), Hidrojen Teknolojileri Derneği ve Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ENSİA) üyesi olarak görev yapmaktadır.2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2006 yılında BSH’de Mühendis olarak başlamıştır. 2007 yılında Zorlu Enerji’ye katılan Çetin sırasıyla; Finansman Uzmanı, Proje Finansman Kıdemli Yöneticisi ve Proje Finansman Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 2014-2016 yılları arasında Zorlu Holding bünyesinde Yapılandırılmış Finansman Müdürü olarak görev yapan Çetin, daha sonra görevine Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ’de Finansman Müdürü olarak devam etmiştir. 2017 yılından itibaren Finansman Grup Müdürü görevini üstlenen Erdinç Çetin, 1 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla Şirket’in Finansman Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış olup, 01.10.2023 tarihi itibari ile Yatırımlar, İşletme ve Bakım’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.2002 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, (İngilizce) İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2002 yılında KPMG bünyesinde Denetçi olarak başlayan Müftüoğlu, 2007 – 2009 yılları arasında Denetim Müdürü olarak görev almıştır. 2009 yılında Mali Denetim ve Raporlama Müdürü olarak Zorlu Enerji’ye katılan Müftüoğlu, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir (SMMM) ile SPK’nın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansına sahiptir. 2019 yılından bu yana Mali Denetim ve Raporlama Grup Müdürü görevini üstlenen Müftüoğlu, 01 Eylül 2020 tarihinden itibaren “Mali Denetim ve Raporlama Genel Müdür Yardımcısı” olarak görev yapmaktadır.

ONLINE İŞLEMLER

Online İşlemler Alanına Ulaşmak İstediğiniz Şirketi Seçiniz